Hlavní stránka Fórum Jak odstranit korozi?

Jak odstranit korozi?

19.1.2016

Jak odstranit korozi?

19.1.2016 12:51 vložil bikercz

Zdar, renovuju starýho favorita a zajímalo by mě, čím se dá nejlíp odstranit koroze, aniž bych na to musel vzít flexku s drátěným kartáčem? Četl jsem něco o kyselině citronové, máte s tím nějaký zkušenosti?


Reagovat s citací


Jak odstranit korozi?

19.1.2016 13:28 vložil charlie

Čau, tak na tohle ti můžu přesně odpovědět. Kyselinu citronovou jsem používal při renovaci jawy 250 na všechny drobnější díly - ocel, hliník, mosaz, měď. Je to asi nejlepší mětoda, kterou jsem doposud vyzkoušel. Předem ale upozorňuju, že když lázeň (voda+ kyselina) zahříváš, tak se proces zrychlí a jakmile si to nepohlídáš, tak ti ta kyselina sežeře snad všechno.
Mně na první pokus sežrala - benzínovej kohoutek (hliník) a zinkovou povrchovou úpravu ze všech dílů, který jsem měl v lázni ponořený.

Když máš v lázni mix dílů, tak nejdřív sežere - rez, pak jde zinek, hliník, potom železo/ocel, pochromovaný díly a nakonec mosaz + měď.

Pokud si to ale pohlídáš, tak je výsledek 100%.

Jak jsem postupoval :

1. metoda - kup si v drogérce sáček s kyselinou citronovou, potom vezmi plechovej kbelík ( cca 15-20L), dej do něj díly, zalij je vodou, nasyp tam sáček s kyselinou a postav ho na rozehřátý kamna. Samozřejmě si otevři okno! Za 10 min jsou díly bez koroze.

2. metoda - je stejná, ale místo plecháčku použiješ plastovej kbelík a nějakou topnou spirálu, kterou do něj ponoříš.

3. samozřejmě to jde i bez ohřevu, ale proces bude trvat cca 1-2 dny.

Když si vše pohlídáš, tak z kbelíku vytáhneš pozinkovaný a pochromovaný díly bez zrezlých skvrn, ocelový díly bez rzi a mosaz s mědí budou svítit jak nový!!!

Hodně zdaru!
Reagovat s citací


Jak odstranit korozi?

20.1.2016 10:15 vložil charlie

Ještě doplním, že potom je potřeba takto ošetřené díly zakonzervovat Konkorem.


Reagovat s citací


Jak odstranit korozi?

20.1.2016 10:35 vložil Zrušený uživatelský profil

charlie napsal: Pokud si to ale pohlídáš, tak je výsledek 100%.


Moje řeč. Mám s tím stejný zkušenosti. Čím menší poměr vody + kyseliny citronové, tím silnější roztok a když to ještě ohřeješ, tak je to pecka.


Reagovat s citací


Jak odstranit korozi?

20.1.2016 10:37 vložil Raptor22

charlie napsal: Ještě doplním, že potom je potřeba takto ošetřené díly zakonzervovat Konkorem.

Když renovuješ muzejovku tak možná, jinak pokud je to fakt hodně zrezlý a nedá se to zachránit, tak to stačí odnést do zinkovny a oni ti všechno udělají. Já sem všechny (aji ty drobnější) díly posílal do : http://www.svaziko.cz/.


Reagovat s citací


Jak odstranit korozi?

28.1.2016 08:52 vložil Jajka95

Ahojte, sice nerenovuji věci na kolo, ale občas se s korozí potkávám a mám na to svůj přípravek, který pomáhá. Jmenuje se Pulirapid classic a Pulirapid extra. Tento přípravek koupíte v každé drogerii. Sice je tam údaj, že je na usazeniny, ale pomáhá i na korozi. Pulirapid classico je na lehčí koroze a Pulirapid extra je na silnější koroze. Tak korozím zdar!


Reagovat s citací


Reagovat novým příspěvkem