Hlavní stránka Fórum Komponenty Co říkáte na nový rámy FORCE?

Co říkáte na nový rámy FORCE?

29.6.2016

29.6.2016 11:33 vložil Zrušený uživatelský profil

Čau, přemýšlím, že si poskládám MTB kolo na rámu FORCE (stojí kolem 2700Kč). Má smysl do toho jít? Není to nějakej čínskej šmejd?


Reagovat s citací


Co říkáte na nový rámy FORCE?

29.6.2016 11:44 vložil bikercz

Hele skládal sem si na forcovským rámu treka a musím konstatovat, že cena = kvalita. Za ty prachy nečekej nic extra, ale pro hobby ježdění to stačí. Akorát si budeš muset nechat zafrézovat hlavovou trubku. Zbytek se dá dodělat precizně pilníkem (sedlovka a trubka pro středovou osu).


Reagovat s citací


Co říkáte na nový rámy FORCE?

29.6.2016 11:46 vložil bikercz

Jo ještě doplním, že rám je na tom váhově hodně dobře, ale detaily jako zaschlý kapky barvy a cca o 5mm špatně navařený navářky pro bowdeny jsou hrozný... Ale jak řikam, za ty prachy to de.


Reagovat s citací


Co říkáte na nový rámy FORCE?

29.6.2016 12:26 vložil Admin

Radim napsal: Čau, přemýšlím, že si poskládám MTB kolo na rámu FORCE (stojí kolem 2700Kč). Má smysl do toho jít? Není to nějakej čínskej šmejd?

Pokud je kolo určeno k víkendovému a pouze hobby jezdění, máš málo financí, chceš nutně jezdit a chceš nový kolo, tak ano, ok. Osobně bych si ale takový rám nikdy nekoupil. Radši si chvilku počkej, našetři na kvalitní rám (nejlépe od RB nebo Pellsu) a postav si kolo, které za to stojí. Druhá možnost je, podívat se na bazar po nějakém zachovalém biku (občas jsou tam hodně dobrý kola za „pakatel“).


Reagovat s citací


Co říkáte na nový rámy FORCE?

30.6.2016 07:05 vložil Admin

Ještě doplním, že celkově výrobky od Force nejsou špatné. Je ale potřeba vědět, co koupit a co ne. Kvalita je hodně různorodá. Vždy je lepší si produkt osahat, podívat se na kvalitu zpracování a porovnat to s konkurenčními výrobky. Důležité komponenty nakupuji ale vždy od Shimana - tam je kvalita z větší části zaručená.

Osobně bych konkurenční firmy Force a Shimano přirovnal k firmám Fasteners a Fabory.

Force / Fasteners - různorodá kvalita, nízká cena
Shimano / Fabory - z velké části zaručená kvalita, vyšší cena


Reagovat s citací


Reagovat novým příspěvkem