Hlavní stránka Novinky a Články

Novinky a Články

Všechny články

MATERIÁLY RÁMŮ KOL

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 1.6.2017

MATERIÁLY RÁMŮ KOL Konstrukční materiály zásadně ovlivňují vlastnosti kola, ať už se jedná o hmotnost, tuhost jednotlivých částí rámu či schopnost absorbovat různé nerovnosti. Přinášíme vám sérii článků, kde podrobně rozebereme jednotlivé konstrukční materiály, které se dnes pro výrobu rámů kol nejčastěji používají. Podíváme se na jejich mechanické vlastnosti a zjistíme, jaké trendy se v tomto odvětví cyklistiky objevují.

více

BIKEPARK HOŘICE?

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 14.9.2017

BIKEPARK HOŘICE? Lyžaři z okolí Brna jistě dobře znají Skiareál Hořice. Tento areál však mnoho let chátrá a v současné době pro něj není žádné využití. Dva blanenští bikeři ale přišli s nápadem, vybudovat z bývalého skiareálu bikepark.

více

CEREK – MĚJTE O SVÉM KOLE PŘEHLED!

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 3.9.2017

CEREK – MĚJTE O SVÉM KOLE PŘEHLED! Pokud nás sledujete na naší facebookové stránce, tak jste si mohli všimnout, že celkem často sdílíme výzvy o pomoc pro nalezení kradeného kola. Sociální sítě v kombinaci s prací policie určitě výsledky mají, ale řeší až důsledek. Prevence je v tomto ohledu velmi složitá. Pokud nemáte kolo stále na očích, vždy nějaké riziko krádeže existuje. Mnohdy krádeži nezabrání ani přítomnost kamer a blízkost policejní služebny, jak jsem se několik let zpět sám přesvědčil. Každá aktivita se v prevenci proti krádežím kol počítá a systém CEREK může být velmi efektivním nástrojem.

více

CHORVATSKÝ OSTROV PAG – ZRČE BEACH

Hodnocení: 0% autor: Václav Bílek datum: 2.8.2017

CHORVATSKÝ OSTROV PAG – ZRČE BEACH Určitě by jste čekali další technický článek, popř. servisní postup, ale nemusíte se bát, těch bude ještě až až... Tento článek bude o ostrově mladých, o ostrovu Pag a slavné Zrče Beach. Proč o tom píši? Je čas dovolených, každý rider potřebuje relax a tip na dobrou dovolenou se hodí! Ještě prosím omluvte kvalitu fotek, foceno telefonem. Děkuji za pochopení.

více

MATERIÁLY RÁMŮ KOL – ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 6.7.2017

MATERIÁLY RÁMŮ KOL – ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ V předchozích článcích jsme si přiblížili jednotlivé konstrukční materiály, které se v současnosti používají. Na závěr by se tedy hodilo shrnutí a porovnání jednotlivých materiálů mezi sebou.

více

KARBON – VLASTNOSTI RÁMU NA MÍRU

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 29.6.2017

KARBON – VLASTNOSTI RÁMU NA MÍRU Rámy z uhlíkových kompozitů, tedy z karbonu, jsou na dnešním trhu nabídky kol velmi žádaným a chtěným artiklem. Dlouhou dobu byl karbon, jako materiál, výsadou pouze kosmického průmyslu. Postupem doby se začal díky svým skvělým vlastnostem objevovat v různých strojírenských a technických odvětvích. Dnes se s ním lze běžně setkat například v leteckém, energetickém či automobilovém průmyslu nebo právě v cyklistice. Zde se používá pro výrobu prémiových nebo vysoce namáhaných součástí.

více

SLITINY TITANU – EXKLUZIVITA NA PRVNÍM MÍSTĚ

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 22.6.2017

SLITINY TITANU – EXKLUZIVITA NA PRVNÍM MÍSTĚ Titan je v cyklistice vnímám jako jeden z nejexkluzivnějších materiálů. Vyniká výborným poměrem mezi pevností a hustotou. Slitiny titanu mají také výbornou korozní odolnost a rámy vynikají vysokým komfortem, který je dán nízkým modulem pružnosti a také konstrukčním návrhem rámu kola.

více

SLITINY HLINÍKU – MATERIÁL DVACÁTÉHO PRVNÍHO STOLETÍ

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 15.6.2017

SLITINY HLINÍKU – MATERIÁL DVACÁTÉHO PRVNÍHO STOLETÍ Slitiny hliníku se staly nedílnou součástí moderní cyklistiky. Ve velké míře jsou používány nejen na samotné rámy, ale také na velkou část komponentů jako jsou řídítka, představce, ráfky atd.

více

OCEL – NESTÁRNOUCÍ CYKLISTICKÝ MATERIÁL

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 8.6.2017

OCEL – NESTÁRNOUCÍ CYKLISTICKÝ MATERIÁL Jakým jiným materiálem bychom mohli začít než ocelí. Ocel je považována za klasický cyklistický materiál, který je s koly spojen po mnoho generací. I když s příchodem hliníkových slitin zaznamenaly ocelové rámy poměrně velký útlum, tak v posledních letech zase zažívají celkem velký vzestup. Mnoho lidí už nechce komerční hliníkové, nebo karbonové rámy, kde se na individualitu moc nehledí. Můžeme tak pozorovat vzestup tzv. garážovek, kde jsou rámy kol vyráběny ručně, zpravidla přímo pro konkrétního zákazníka.

více

FOR BIKES 2017

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 4.4.2017

FOR BIKES 2017 Cyklistický veletrh FOR BIKES je za námi. Objektivně je velmi obtížné vybrat to nejlepší. Proto jsme se rozhodli vybrat exponáty, které nejvíce zaujaly právě nás.

více

AMULETY Z ROKU 1997

Hodnocení: 0% autor: Jakub Pernica datum: 29.3.2017

AMULETY Z ROKU 1997 Pamatujete si na dobu, kdy byl výběr kola otázkou několika denního shánění informací a zjišťování aktuální nabídky kol z katalogů? V době, kdy byl internet výdobytkem nadšenců výpočetní techniky, zkrátka jiná možnost nebyla. A to se nejedná o až tak hlubokou minulost. Ještě před dvaceti lety, nebylo nic zvláštního, když jste při výběru nového kola shromažďovali množství katalogů a orientovali se v aktuální nabídce kol. S odstupem času je celkem zajímavé, nahlédnout do starých katalogů a připomenout si, kde byla cyklistika o několik let zpátky.

více

KOMPONENTOVÉ SADY

Hodnocení: 25% autor: Jakub Pernica datum: 13.3.2017

KOMPONENTOVÉ SADY Přehazovačka, přesmykač, brzdy, řazení, kazeta, kliky, řetěz… Všechny tyto komponenty, lze jako celek nazvat komponentovou sadou. Komponentové sady se liší cenou, kvalitou zpracování, hmotností, použitými materiály a v neposlední řadě také svým koncovým určením pro typ kola.

více

ZÁSADY RENOVACÍ KOL

Hodnocení: 60% autor: Jakub Pernica datum: 2.3.2017

ZÁSADY RENOVACÍ KOL Cyklistiku a kola vnímám od dětství jako součást svého života. S nostalgií vzpomínám, jak jsem z dětské sedačky, kterou měl můj táta přimontovanou na horní rámovce Favoritu, zažíval první okamžiky za řídítky kola, nebo jak jsem se na starém kole BMX proháněl Beskydami. Uplynulo dvacet let a dříve opovrhovaná kola značek Favorit, Eska, Liberta a mnoho dalších, se stala raritními kousky. Díky mým cyklistickým začátkům z dětství, jsem si vybudoval vztah ke starým kolům a jejich renovace se staly mým koníčkem. Chtěl bych jen zdůraznit, že tento článek, je pouze mým pohledem, jak vnímám stará kola a jak si myslím, že by s nimi mělo být zacházeno, když je chce někdo renovovat.

více