Hlavní stránka Novinky a Články BĚŽKY A DRAHANSKÁ VRCHOVINA

Novinky a Články

BĚŽKY A DRAHANSKÁ VRCHOVINA

autor: Jakub Pernica datum: 8.1.2017

BĚŽKY A DRAHANSKÁ VRCHOVINA Běžecké lyžování a cyklistika. Na první pohled dva úplně rozdílné sporty. Víte ale, že běžecké lyžování je skvělou možností pro zimní přípravu? Pokud žijete v Brně, nebo jeho okolí, je Drahanská vrchovina ideálním terénem pro jednodenní výlety.

 

Lokalita

Běžky a Jižní Morava, na první pohled zcela nepředstavitelné spojení. Tento, vinicemi prosnulý kraj, má však velmi rozmanitou přírodu. Pod Brnem jsou to vyhlášené vinice a severně od Brna Moravský kras. Vydáte-li se ale ještě o něco severněji, narazíte na Drahanskou vrchovinu, která se nachází na pomezí Jihomoravského a Olomouckého kraje. A právě v této lokalitě se v zimním období nacházejí strojově upravované tratě pro běžkaře.

 

 

Okruhy

Celkem se zde nachází 9 okruhů. Nejdelší, Královský okruh, má délku 31 km. Ostatní okruhy měří okolo 10 km. Obrovskou výhodou je, že se jednotlivé okruhy nacházejí na relativně malém prostoru, proto není problém je různě kombinovat a naplánovat si tak vzdálenost podle vlastní potřeby.

 

 

 

Zázemí

Pro nástup do stopy lze využít několik obcí, kde se nacházejí parkoviště pro auta. V Kořenci a Suchém najdete také informační centra, ve kterých jsou k dispozici všechny aktuální informace a podrobnosti o běžkařských stopách.

 

 

Podrobné informace naleznete na lyzarsketrasy.cz

 


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Podobné články

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS (JEDOVNICE)

Hodnocení: 100%

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS (JEDOVNICE) Singletrail, nebo-li přírodní stezka v Moravském krasu (u Jedovnic) je v provozu od 22.4.2016. Výstavba základny, kde bude půjčovna kol, servis, občerstvení apod. se sice trošku opozdila, ale dle informací má být v provozu koncem tohoto měsíce.