Hlavní stránka Novinky a Články CEREK – MĚJTE O SVÉM KOLE PŘEHLED!

Novinky a Články

CEREK – MĚJTE O SVÉM KOLE PŘEHLED!

autor: Jakub Pernica datum: 3.9.2017

CEREK – MĚJTE O SVÉM KOLE PŘEHLED! Pokud nás sledujete na naší facebookové stránce, tak jste si mohli všimnout, že celkem často sdílíme výzvy o pomoc pro nalezení kradeného kola. Sociální sítě v kombinaci s prací policie určitě výsledky mají, ale řeší až důsledek. Prevence je v tomto ohledu velmi složitá. Pokud nemáte kolo stále na očích, vždy nějaké riziko krádeže existuje. Mnohdy krádeži nezabrání ani přítomnost kamer a blízkost policejní služebny, jak jsem se několik let zpět sám přesvědčil. Každá aktivita se v prevenci proti krádežím kol počítá a systém CEREK může být velmi efektivním nástrojem.

 

O CEREKu

Asi každý z nás zná centrální registr vozidel, kde jsou uvedeny údaje o vozidle a jeho majiteli. Na podobném principu funguje CEREK – centrální registr jízdních kol pro ČR. Jedná se o projekt, jehož cílem je preventivní ochrana co největšího počtu jízdních kol a co možná největší zkomplikování prodeje kradeného kola. 

Jak systém CEREK funguje?

Systém CEREK funguje jako mobilní a webová aplikace. Je nabízen už od roku 2013, avšak v polovině letošního roku prošel projekt CEREK celkovou revitalizací. V současné době se můžou majitelé kol sami rozhodnout, jestli své kolo ochrání pouze registrací do celoevropské databáze, nebo si k registraci dokoupí speciální identifikační známku. Inteligentní známka v sobě skrývá jedineční QR kód, který je spárovatelný s výrobním číslem. Takové fyzické označení kola umožní nálezci QR kód nasnímat, zjistit jestli je kolo odcizené a v případě krádeže odeslat zprávu majiteli (i policii) s přesnými GPS souřadnicemi. Po registraci do databáze můžete svůj účet ovládat prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilní aplikace, která je pro Vás dostupná na Google Play nebo AppStore zcela zdarma. 

 

CEREK je více než registr kol

Mimo zařazení vašeho kola do evropské databáze jízdních kol, získáte několik dalších benefitů:

  • Prokazatelnost vlastnictví – Do systému je možné nahrát doklady o koupi a vzhledem k tomu je možné prokázat, že daný produkt skutečně vlastníte a máte na něj plné právo.
  • Ochrana před krádeží – Samotnou registrací nebo také fyzickým označením kola se dostanete do celoevropské databáze kradených kol. Prostřednictvím těchto opatření můžeme společně předcházet krádeži. V případě nálezu odcizeného kola Vám pošleme zprávu s posledními GPS souřednicemi, kde se vaše kolo nacházelo. Často kladenou otázkou je kvalita známky a její stržení. Stržení známky je opravdu náročné. Známka je vyrobená ze speciálního plastu s vysoce kvalitním lepidlem. Trhavost známky po nalepení je minimální. QR kód, který je na známce, zůstáva čitelný i když je 1/3 známky poškozena. I v případě úplného poškození nebo odstranění známky zůstáva kolo v celoevropské databázi a je jednoduše dohledatelné pomocí výrobního čísla.
  • Záruční list, doklad – Doklady o koupi, záruční listy aj. můžete uložit do systému CEREK a mít je neustále po ruce.
  • Manuály – Tak jako všechny doklady o koupi a další důležité dokumenty od Vašeho kola, tak i všechny manuály můžete mít nahrané v systému. Nemusíte je neustále skladovat doma v krabicích, ale mít je pohodlně kdykoliv dostupné online.
  • Servisní knížka – Zapomínáte na pravidelný servis? Aplikace CEREK na to může myslet za Vás. V servisní knižce jsou zahrnuty všechny pravidelné a nepravidelné servisy, které si vytvoří samostatný uživatel podle potřeby, ale i servisy, na které Vás svolává prodejce nebo Váš servisní technik. Díky rychlým dotazům (otázkám) jste spojení se servisní podporou 24 hodin denně.
  • Objednávka náhradních dílů – Propojením Vašeho kola s prodejcem pro Vás docílíme jednoduché objednávání náhradních dílů přímo přes mobilní aplikaci.

 

Více informací naleznete na oficiálních stránkách CEREKu