Hlavní stránka Novinky a Články CHORVATSKÝ OSTROV PAG – ZRČE BEACH

Novinky a Články

CHORVATSKÝ OSTROV PAG – ZRČE BEACH

autor: Václav Bílek datum: 2.8.2017

CHORVATSKÝ OSTROV PAG – ZRČE BEACH Určitě by jste čekali další technický článek, popř. servisní postup, ale nemusíte se bát, těch bude ještě až až... Tento článek bude o ostrově mladých, o ostrovu Pag a slavné Zrče Beach. Proč o tom píši? Je čas dovolených, každý rider potřebuje relax a tip na dobrou dovolenou se hodí! Ještě prosím omluvte kvalitu fotek, foceno telefonem. Děkuji za pochopení.

Každý rok míří hromada lidí do Chorvatska, prožít perfektní dovolenou u moře. V Chorvatsku je plno zajímavých míst, my jsme ale navštívili ostrov Pag, kvůli pláži Zrče Beach, přezdívané Malá Ibiza.

Co se týče cesty, nejlepší je to klasicky po dálnici přes Vídeň, Graz, Zagreb, Senj, Prizna a odtud trajektem na Pag. Poplatky zde uvedu, jsou ale platné pouze pro rok 2017. Rakouskou dálniční známku si kupte až v Rakousku, ušetříte cca 70 až 90Kč. Ještě upozorním, že Rakousko je prošpikované radary! Tak pozor. 

Slovinská dálniční známka vás vyjde na 15 eur / týden, pokud by vám nevystačila, musíte koupit za 30 eur na měsíc. Pokud nechcete platit za slovinskou dálniční známku, nebo víte o koloně, můžete jet po staré cestě přes Mureck, Lenart, Ptuj.

V Chorvatsku budete platit na dálnici mýta. Jedna cesta vás vyjde cca na 280 Kč, což ujde. Na co vás ale upozorním je fakt, že před mýtnými branami často stojí kolony. Je to způsobeno tím, že všichni chtějí platit v hotovosti. Držte se vždy v pravo a přejeďte k bráně, kde se dá platit kartou, je to nejrychlejší a nejpohodlnější varianta. Neznám kartu, kterou by automat nebral. Celkově vám cesta z Brna na Pag zabere 9 až 10 hodin i s přestávkou.

 

Jakmile sjedete v Chorvatsku z dálnice na Senj, nenechte si ujít krásný pohled na moře a při dobrém počasí uvidíte i Itálii.

 

Jakmile dojedete k přístavu Prizna, zaplatíte za jednosměrnou jízdenku 164 kun a plavíte se na Pag. Trajektem na Pag dojedete pohodlně a pokud nemáte auto se sníženým podvozkem, tak i bez problému.:)

 

Na Pagu jsme se ubytovali v kempu Straško a z něj podnikali výlety na zajímavá místa. Zde na fotce například perfektně čistá zátoka s neskutečně bohatým mořským světem.

 

Na ostrově jsou i písečno-oblázkové pláže např. Prnjica a Čista plaža.

 

Perfektní je také pláž Ručica.

    

 

Pokud toužíte po nějakém výšlapu s neuvěřitelným výhledem, doporučuji výlet na Sveti Vid.

    

    

 

A teď pro mladou generaci. Pokud navštívíte pláž Zrče Beach, těžko se potom odchází do kempu... party je zde skoro 24hodin denně!

    

    

 

A co se pije na Pagu? Kromě Karlovačka jen Ožujsko!

 

Všechno hezké má i své mouchy. Na Pagu je na naše poměry hodně draho, znečištění je zde neskutečně velké (na ostrově je i skládka) a v noci se kvůli velkému náporu mladých lidí moc nevyspíte.

    

 

Až na některé fakty hodnotím ostrov Pag chvalitebně. Pokud máte rádi hudbu a moře, nezklame vás.

 


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek