Hlavní stránka Novinky a Články CYKLONÁŘADÍ TOPEAK RATCHET ROCKET

Novinky a Články

CYKLONÁŘADÍ TOPEAK RATCHET ROCKET

autor: Jakub Pernica datum: 4.5.2015

CYKLONÁŘADÍ TOPEAK RATCHET ROCKET Značka Topeak má ve své nabídce mnoho originálních řešení. Do našeho testu jsme vybrali cyklonářadí na cesty Topeak Ratchet Rocket. Nářadí na první pohled zaujme svojí originalitou. Krabička o rozměrech 108x56x32 ukrývá všestranného pomocníka při řešení technických problémů nejen na cestách.

 

Sada obsahuje bity pro šrouby s vnitřním šestihranem (inbus) o velikostech 2, 3, 4, 5 a 6, nejpoužívanější torx T25, nástavec s využitím jako křížový šroubovák a dvě hliníkové montpáky. Velkou předností tohoto setu je nýtovačka řetězu, jejíž velikost zaručuje velice pohodlnou práci. Výrobce ji však nedoporučuje pro jedenácti rychlostní řetězy s dutými čepy. Dalším nezvyklým prvkem je použití ráčny o rozměru ¼", která slouží pro uchycení všech bitů a je také doplňkem nýtovačky. Bity jsou z oceli s příměsí chromu a vanadu. Menším mínusem může být manipulace s nářadím, která je pomalejší než u klasického kapesního nářadí. Tato skutečnost trochu odsunuje vhodnost jeho použití na závodech, kdy je rychlost na prvním místě. To je však kompenzováno možností výměny bitu při jeho případném zničení, což je zase velká výhoda.

Nářadí lze také pomocí plastových úchytů připevnit přímo na rám kola. K tomu slouží plastová objímka nebo úchytný systém, který se připevňuje místo košíku na bidon.  

 

Výhody: 

- kvalita zpracování, přímé uchycení na kolo, originalita

Nevýhody:

- cena, nekompatibilita s jedenácti rychlostními řetězy s dutými čepy


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek