Hlavní stránka Novinky a Články DURATEC PHANTOM – 100% MONOCOQUE

Novinky a Články

DURATEC PHANTOM – 100% MONOCOQUE

autor: Jakub Pernica datum: 24.2.2017

DURATEC PHANTOM – 100% MONOCOQUE Na prémiovou kvalitu českého výrobce kol Duratec, jsme zvyklí už od začátku jeho fungování. Díky mnohaletým zkušenostem, vlastnímu vývoji a ruční výrobě patří mezi špičku na světové úrovni cyklistiky. Spojením několika technologií, které Duratec vlastnoručně vyvinul, vznikl exkluzivní rám s vynikající hmotností a skvělou tuhostí.

 

Při vývoji nového rámu Phantom, byla použita zcela nová technologie, vyvinutá přímo v Duratecu, pod názvem OnePiece Technology. Tato technologie umožňuje výrobu rámu z jednoho kompozitního celku vč. patek rámu. Uhlíkový kompozit tvoří vysokopevnostní a vysokomodulární uhlíková vlákna, která jsou prosycená nanoalloy pryskyřicí. Výsledkem je rám nabízející skvělé mechanické vlastnosti a nízkou hmotnost. 

 

Vybrané parametry rámu DURATEC Phantom:

100% uhlíkový kompozit 

Hmotnost (vel. 57 cm) – 760 g

Torzní tuhost hlavové trubky – 143 N/°/Kg

Torzní tuhost v oblasti středové trubky  68 N/mm

Hmotnostní limit cyklisty – 120 kg

 

Více informací  naleznete na webových stránkách DURATEC.

 


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Podobné články

FOR BIKES 2016

Hodnocení: 0%

FOR BIKES 2016 Ve dnech 1.4 – 3.4.2016 proběhl na pražském výstavišti PVA EXPO Praha Letňany tradiční jarní veletrh FOR BIKES. Tým webu www.cyklisti.cz byl u toho. Vybrali jsme tři produkty, které nás opravdu ohromily.

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS (JEDOVNICE)

Hodnocení: 100%

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS (JEDOVNICE) Singletrail, nebo-li přírodní stezka v Moravském krasu (u Jedovnic) je v provozu od 22.4.2016. Výstavba základny, kde bude půjčovna kol, servis, občerstvení apod. se sice trošku opozdila, ale dle informací má být v provozu koncem tohoto měsíce.

TRIATLON BLAŽOVICE 12. ROČNÍK 2016

Hodnocení: 100%

TRIATLON BLAŽOVICE 12. ROČNÍK 2016 18.6.2016 se konal v Blažovicích u Brna 12. ročník triatlonu. Počasí vyšlo perfektně, atmosféra se dala krájet a i přes slabší účast v řadách dospělých se akce perfektně vydařila!

BĚŽKY A DRAHANSKÁ VRCHOVINA

Hodnocení: 0%

BĚŽKY A DRAHANSKÁ VRCHOVINA Běžecké lyžování a cyklistika. Na první pohled dva úplně rozdílné sporty. Víte ale, že běžecké lyžování je skvělou možností pro zimní přípravu? Pokud žijete v Brně, nebo jeho okolí, je Drahanská vrchovina ideálním terénem pro jednodenní výlety.