Hlavní stránka Novinky a Články FLUO – BARVA, KTERÁ JE VIDĚT!

Novinky a Články

FLUO – BARVA, KTERÁ JE VIDĚT!

autor: Jakub Pernica datum: 15.6.2015

FLUO – BARVA, KTERÁ JE VIDĚT! Mnoho výrobců se dnes zaměřuje na bezpečnost a viditelnost cyklistů v provozu. Oblečení tomuto trendu velmi přispívá. Tzv. fluorescenčních barev (ve zkratce fluo) se z počátku v cyklistice používalo na bezpečnostní doplňky. V poslední době se stále více prosazuje i napříč cyklistickým oblečením.

 

Proč je fluo tak skvělé?

Obrovskou výhodou použití těchto barev je, že fluorescenční barvy v přírodě nikde nenajdete. Tím pádem ji člověk vnímá jako něco, co do přírody nepatří. Díky této skutečnosti tedy nemůžete tzv. splynout s okolním prostředím a v kombinaci s reflexními prvky se stanete v provozu nepřehlédnutelnými. Velmi dobrou viditelnost na silnici vám tyto barvy zaručí během celého roku a za každého počasí. Nejedná se pouze o žlutou fluorescenční barvu, jak můžete vidět na ilustračních fotografiích. Setkat se můžete také se zelenou, případně pro dámy s růžovou barvou.

    

 

Výběr je opravdu velký!

Dnes už je standardem téměř každého výrobce, že má ve své nabídce oblečení a doplňky tohoto typu. Velice používaná je kombinace běžných barev právě s fluo odstínem jako designového doplňku. Nejčastěji se však lze setkat s fluo odstínem v kombinaci s černou barvou, která vypadá velmi dobře. Nejčastěji se jedná o oblečení, ale výjimkou nejsou ani košíky na bidon (láhev na pití) a další různé doplňky. 

        

 

Slovo autora článku: 

Tento článek jsem napsal po velmi nepříjemném zážitku, kdy se proti mně před táhlou zatáčkou při předjíždění protijedoucího auta vyřítilo čelně druhé auto, které jelo za ním. Po tomto zážitku jsem si uvědomil, jak je ohromně důležité, být na silnici vidět. Zlomek vteřiny mi mohl změnit celý život. Kdybych měl tuto barvu na sobě, je možné, že by mě řidič ve stinném místě včas zaregistroval a nedošlo by k takto nepříjemnému okamžiku na obou stranách. Zdraví máme přeci jen jedno! Od toho okamžiku jsem razantně přehodnotil své smýšlení o cyklistice a viditelnost na silnici se pro mě stala hlavní prioritou. 

 


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Podobné články

POVINNÁ VÝBAVA KOLA

Hodnocení: 0%

POVINNÁ VÝBAVA KOLA Bezpečné a správně fungující kolo by mělo být samozřejmostí. Mnohdy tomu však není. Pokud vám špatně řadí přehazovačka nebo máte na kole osmici, je to v podstatě váš problém. Zákon vymezuje jen několik věcí, které je nutné mít v pořádku. Co vše je nutné vozit na kole a co musíte na kole mít, je dáno přílohou č. 13 vyhlášky č. 341/2002 Sb.