Hlavní stránka Novinky a Články PRODEJ CYKLOVETERÁNA

Novinky a Články

PRODEJ CYKLOVETERÁNA

autor: Václav Bílek datum: 29.6.2016

PRODEJ CYKLOVETERÁNA To, že auto i moto veteráni jsou dnes velkým byznysem je známá věc. Poslední dobou ale narůstá obrovská poptávka i po starých kolech, jako jsou Eska, Stadion, Favorit, Zbrojovka apod. (a to nemluvím o veteránech italské produkce). Retro prostě frčí.

Co aktuálně registruji je, že se hodně lidí zabývá nákupem a prodejem těchto cykloveteránů. A teď k věci. 

Jestliže vlastníte nějakého starého cykloveterána a máte v plánu jej prodat, poradím vám ve 4-řech bodech, jak na prodeji netratit.

Moje rady jsou:

  1. Pokud prodáváte starší kolo, zjistěte si nejdříve, jaká je jeho přibližná hodnota.
  1. Popřemýšlejte, zda-li by se vám nevyplatilo s prodejem nějaký ten rok počkat, až hodnota vašeho cykloveterána vystoupá výše.
  1. ​Pokud vám záleží na budoucí generaci, neprodávejte cykloveterána překupníkovi (v horším případě hrozí rozebrání na ND a rozprodej veterána po dílech).
  1. Jestli vám chybí nějaký komponent, určitě se vyplatí jej dokoupit, aby byl veterán kompletní. Mnohem více jsou ceněná kompletní kola se všemi dobovými náležitostmi.

Rada na závěr: Pokud vlastníte veterána značky Favorit, tak s prodejem počkejte. :)

 


Diskuse

PRODEJ CYKLOVETERÁNA Admin 30.6.2016 09:10

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Podobné články

RENOVACE VETERÁNŮ – OBECNĚ

Hodnocení: 100%

RENOVACE VETERÁNŮ – OBECNĚ Renovací se rozumí navrácení opotřebované nebo jinak poškozené věci do původního geometrického tvaru, rozměru, složení atd. Renovovat můžeme auta, kola, domy, starožitnosti a jiné. V tomto článku budu psát o renovaci veteránů starých kol (platí obecně pro všechny dopravní prostředky). Ještě poznamenám, že veterán je např. kolo starší 20-25 let. Ne vždy je potřeba veterána rozebírat, lakovat nebo chromovat. Pokud jde zachovat původní patina, tak je to 100% lepší, než stroj, který vypadá, jakoby právě vyjel z linky. To potom není veterán, ale nový stroj. Když není jiná možnost, tak je to...

LEHKÁ RENOVACE FAVORITA

Hodnocení: 50%

LEHKÁ RENOVACE FAVORITA V tomto článku vám popíši, jak jsem postupoval při lehké renovaci Favorita F12 s rokem výroby 1989.