Hlavní stránka Novinky a Články SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS (JEDOVNICE)

Novinky a Články

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS (JEDOVNICE)

autor: Václav Bílek datum: 5.5.2016

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS (JEDOVNICE) Singletrail, nebo-li přírodní stezka v Moravském krasu (u Jedovnic) je v provozu od 22.4.2016. Výstavba základny, kde bude půjčovna kol, servis, občerstvení apod. se sice trošku opozdila, ale dle informací má být v provozu koncem tohoto měsíce.

 

První informaci, kterou musím zdůraznit hned na začátku je fakt, že mě překvapilo, jak je Singletrail perfektně zasazen do prostření Moravského krasu. Na rozdíl od jiných trailů, kde často stezky lemují reklamní bannery apod., jsou zde pouze dřevěné hranoly, které vás navigují a upozorňují na možný pohyb lesní techniky. Singletrail má 3 okruhy, které mají různé obtížnosti. S našim týmem jsme důkladně projeli okruh č. 1., který je vhodný i pro rekreační jízdu a je dlouhý 10,5 km. Ještě dodám, že by nebyl problém tento okruh projet i na cyklokrosovém kole, i když ke konci by jste se pěkně zapotili.

 

Nejprve vás čeká krátký výjezd, který je zpestřen „vlnami“, klopenými zatáčkami a přesunem po lesní cestě. Stezka je tak výborně konstruovaná, že vám ani nepřijde, že stoupáte do kopce. Po výjezdu se náhle vrhnete do krátkého sjezdu, který je opatřen i lavicemi a přejezdy přes potok. Stezka vás neustále překvapuje a musím se přiznat, že i mě samotného hodně zaskočila v místě, kde jsem přehlédl menší „vlnu“ před klopenou zatáčkou, nedobrzdil a málem se ocitl v pěkně urostlém stromu.

Celá stezka je zpevněna kameny a štěrkem, který se občas objevuje v zatáčkách, proto je potřeba svou jízdu 100% kontrolovat a nepokládat kolo až na kolena.

 

Pokud vlastníte „celopéra či DH stroje, také se perfektně projedete a sem tam i pořádně protáhnete vidlici a tlumič.

Jak už jsem zmínil výše, konec stezky vám dá pěkně zabrat, zejména pokud jedete na hranici svých možností. Není to nic hrozného, ale v této sekci bych si pod sebou představoval spíše celoodpružené enduro, jelikož by jste si užili více zábavy.

 

Okruh č. 1 hodnotím velice kladně, jelikož je perfektně postaven a je vhodný pro každého, kdo má rád jízdu na kole v přírodě.

 

 


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Podobné články

FOR BIKES 2016

Hodnocení: 0%

FOR BIKES 2016 Ve dnech 1.4 – 3.4.2016 proběhl na pražském výstavišti PVA EXPO Praha Letňany tradiční jarní veletrh FOR BIKES. Tým webu www.cyklisti.cz byl u toho. Vybrali jsme tři produkty, které nás opravdu ohromily.

TRIATLON BLAŽOVICE 12. ROČNÍK 2016

Hodnocení: 100%

TRIATLON BLAŽOVICE 12. ROČNÍK 2016 18.6.2016 se konal v Blažovicích u Brna 12. ročník triatlonu. Počasí vyšlo perfektně, atmosféra se dala krájet a i přes slabší účast v řadách dospělých se akce perfektně vydařila!

BĚŽKY A DRAHANSKÁ VRCHOVINA

Hodnocení: 0%

BĚŽKY A DRAHANSKÁ VRCHOVINA Běžecké lyžování a cyklistika. Na první pohled dva úplně rozdílné sporty. Víte ale, že běžecké lyžování je skvělou možností pro zimní přípravu? Pokud žijete v Brně, nebo jeho okolí, je Drahanská vrchovina ideálním terénem pro jednodenní výlety.

DURATEC PHANTOM – 100% MONOCOQUE

Hodnocení: 100%

DURATEC PHANTOM – 100% MONOCOQUE Na prémiovou kvalitu českého výrobce kol Duratec, jsme zvyklí už od začátku jeho fungování. Díky mnohaletým zkušenostem, vlastnímu vývoji a ruční výrobě patří mezi špičku na světové úrovni cyklistiky. Spojením několika technologií, které Duratec vlastnoručně vyvinul, vznikl exkluzivní rám s vynikající hmotností a skvělou tuhostí.