Hlavní stránka Novinky a Články VÝROBA KLÍČENKY Z ŘETĚZU

Novinky a Články

VÝROBA KLÍČENKY Z ŘETĚZU

autor: Jakub Pernica datum: 19.4.2016

VÝROBA KLÍČENKY Z ŘETĚZU Chcete mít originální klíčenku, kterou jen tak někdo nemá? Nový řetěz se vždy zkracuje na požadovanou délku a vždy část řetězu zůstane nevyužita. Pro výrobu tedy můžete použít zbytek nového řetězu, ale postačí i řetěz, který již dosloužil. Řetěz, ať už je nový, nebo použitý je dobré pečlivě vyčistit (i nový řetěz je namazaný přímo z výroby). Potřebovat budete dva stejně dlouhé kousky řetězu, dva kroužky na klíčenky a nýtovačku řetězu.

 

Postup je velmi jednoduchý. Připravte si požadovanou délku řetězů a poté je spojte pomocí kroužků na klíčenky. Optimální délka je dle mých zkušeností pět článků, je ale samozřejmě na každém, jakou délku si zvolí.

 

Nyní už zbývá jen spojit konce řetězu s kroužky klíčenky a máte hotovo.

 


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Podobné články

JAK SI VYBRAT SPRÁVNÝ TYP KOLA?

Hodnocení: 90%

JAK SI VYBRAT SPRÁVNÝ TYP KOLA? V dnešní době existuje několik typů jízdních kol. Pro výběr správného typu kola, by mělo být hlavními kritérii prostředí (terén), ve kterém budete jezdit a k jakému účelu chcete kolo používat. Jestli ho budete mít jen jako dopravní prostředek po městě, na výlety s rodinou, či pro tréninkové nebo závodní účely. Přesně na tyto otázky se vás bude v obchodě ptát prodejce. Po přečtení tohoto článku mu ihned a bez váhání na vše odpovíte.

JAK SI VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST KOLA?

Hodnocení: 90%

JAK SI VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST KOLA? Pro výběr správné velikosti kola je hlavním kritériem výška cyklisty. Každý výrobce kol uvádí tabulku s doporučenou velikostí rámu kola pro danou výšku člověka. Velikost rámů kol se značí v palcích (např. 18“) nebo v milimetrech [mm]. Zpravidla se udává délka sedlové trubky. Mnohem důležitější je ale délka rámu. V dnešní době, tedy době slopingových rámů (horní rámová trubka není ve vodorovné pozici) výška sedlové trubky může být v souvislosti s délkou rámu do určité míry zkreslena. Proto je vždy důležité prvotní vyzkoušení kola. Další možností je, nechat si vyrobit rám kola přímo na míru....

PÉČE O KOLO PO VYJÍŽĎCE

Hodnocení: 90%

PÉČE O KOLO PO VYJÍŽĎCE Kolo, jako každý jiný stroj potřebuje pravidelnou údržbu. Zde se dozvíte, jak se o kolo starat, aby jste v servisu byli co nejméně a aby vám vydrželo v perfektním stavu.

KOUPĚ BAZAROVÉHO KOLA – NA CO SI DÁT POZOR?

Hodnocení: 80%

KOUPĚ BAZAROVÉHO KOLA – NA CO SI DÁT POZOR? Pořízení bazarového kola je velmi lákavou možností, jak si pořídit za málo peněz hodně muziky. Je však zapotřebí, dodržet určité zásady, aby se koupě zbytečně neprodražila. Kolo se skládá z více či méně zásadních komponentů a je dobré mít přehled, kdy ještě používaná součást něco vydrží a kdy už je nutná její výměna. Je důležité si uvědomit, že na kole budete jezdit vy a určitě nechcete, aby se vaše kolo stalo nebezpečným. Sestavil jsem proto jednoduchý postup, na co se zaměřit a jak při koupi postupovat.

VYUŽITÍ ZBYTKŮ OMOTÁVKY

Hodnocení: 0%

VYUŽITÍ ZBYTKŮ OMOTÁVKY Pokud jezdíte na silničním nebo cyklokrosovém kole, mohl by Vás zajímat tento tip. Vždy, když se mění omotávka, tak zpravidla kousek zbyde. Většinou ale tento nevyužitý pásek omotávky skončí v koši, což jak se dočtete níže, není vždy rozumné.

PODTÁCEK POD NÁPOJE Z KAZETY

Hodnocení: 80%

PODTÁCEK POD NÁPOJE Z KAZETY Měnili jste opotřebovanou kazetu? Pokud ano, tu starou vyhazovat nemusíte. Podívejte se, jak si z tohoto komponentu můžete vytvořit originální a praktický doplněk pro domácnost, či dílnu. Při demontáži si vystačíte s kladivem, hadrem, důlčíkem a s trochou zručnosti.

JAK VYUŽÍT STARÉ A POUŽITÉ KOMPONENTY?

Hodnocení: 100%

JAK VYUŽÍT STARÉ A POUŽITÉ KOMPONENTY? Znáte to. V dílně se vám „válí“ plno starých kazet, řetězů, přehazovaček a sem tam zakopnete o jakýsi motorek ze stěračů... Dílnu je potřeba jednou za čas uklidit a zbavit se těchto nepotřebných věcí... Pokud ale patříte mezi ty, kteří při úklidu přemýšlí, jak zbytečné předměty ještě využít, dám vám jeden tip.

VÝBĚR DĚTSKÉHO KOLA

Hodnocení: 0%

VÝBĚR DĚTSKÉHO KOLA Dětská kola jsou vyráběna v několika velikostech. Ty jsou primárně dány průměry kol v palcích. Je to tedy jiný systém označování, než u kol pro dospělé. Jejich velikosti začínají od 12" kol a postupně pokračují až k velikostem 26". Mezi dětská kola lze dnes zahrnout i odrážedla. Ty lze používat už od dvou až tří let věku dítěte. Odrážedla vynikají svojí výbornou ovladatelností a nízkou hmotností. Jsou tedy skvělou volbou pro první krůčky v cyklistice.

JAK ZAZIMOVAT KOLO

Hodnocení: 0%

JAK ZAZIMOVAT KOLO Cyklistická sezóna se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Většina cyklistů své kolo odloží k zimnímu spánku a vytáhne ho opět až na jaře. Pokud chcete mít své kolo příští sezónu v perfektní kondici, tak se vám vyplatí, věnovat mu na závěr sezóny ještě trochu pozornosti. V následujících řádcích jsem vám sepsal několik rad a doporučení z vlastní praxe, které by vám měli pomoci.